Prezidentin rəsmi saytına saniyədə 4 milyondan çox hücum edilib
Antiterror əməliyyatları zamanı bütün sferalarda hücumlar təşkil edilib. Belə bir dövrdə kiberhücumların olması da qaçınılmazdır.
Antiterror əməliyyatları başlayandan sonra intensiv olaraq dövlət qurumlarının internet resurslarına çoxsaylı kiberhücumlar təşkil edilib.
Tech.az Media xəbər verir ki, bunu Xüsusi Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Dövlət Xidmətinin idarə rəisi Tural Məmmədov mətbuat konfransında bildirib. O həmçinin hücumların qarşısının uğurla alındığını bildirib.
"Belə hücumların biri də ölkə Prezidentinin saytına olub. Belə ki, saniyədə 4 milyondan çox botnet sorğular, DDOS hücumlar qeydə alınıb. Eyni zamanda, saxta domenlər üzərindən də kiberhücumlar artmaqdadır. Lakin mütəxəssislərimiz bu kiberhücumların qarşısını alır. Çalışır ki, bu cür hücumlar dövlət qurumlarına zərər vurmasın. Bu istiqamətdə gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstəririk", - deyə Tural Məmmədov əlavə edib.

The official website of the President was attacked more than 4 million times per second
During anti-terrorist operations, attacks were organized in all spheres. Cyber attacks are inevitable in such a time.
After the start of anti-terrorist operations, numerous cyber attacks on the Internet resources of state institutions were intensively organized.
Tech.az Media reports that Tural Mammadov, head of the State Service of Special Communications and Information Technologies, said this at a press conference. He also said that the attacks were successfully prevented.
"One such attack was on the website of the President of the country. So, more than 4 million botnet requests and DDOS attacks were recorded per second. At the same time, cyber attacks on fake domains are increasing. However, our experts prevent these cyber attacks. We try to prevent such attacks on state institutions. not to cause harm. We are operating in a strengthened working mode in this direction," added Tural Mammadov.