Pünhan Nərimanov “PashaPay”in icraçı direktoru təyin edilib
Azərbaycanın iri elektron pul təşkilatlarından biri olan, m10 və MilliÖn platformalarının sahibi “PashaPay” MMC-də idarəetmə strukturu dəyişdirilib.
Belə ki, elektron pul təşkilatı kollegial idarəetmə formasından imtina edərək təkbaşına idarəetmə modelinə keçib. İndiyədək şirkətin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsini Samir Sabir Məmmədov, üzvlərini isə İlya Losev və Pünhan Nərimanov təşkil edirdi. Qəbul edilən yeni qərara əsasən, Pünhan Nərimanov “PashaPay” MMC-nin icraçı direktoru təyin olunub.
Qeyd edək ki, Pünhan Nərimanov hazırda Türk Dövlətləri Fintex Alyansının İdarə Heyətinin üzvü, eyni zamanda “PashaPay” MMC-də baş icraçı direktorun müavini və Azərbaycan Fintex Assosiasiyasının (AzFina) İdarə Heyətinin üzvü kimi fəaliyyət göstərir. O, bundan əvvəl “MilliÖN” brendini təmsil edən Komtec LTD-də baş icraçı direktor vəzifəsini icra edib.
Xatırladaq ki, “PashaPay” MMC 2007-ci ildə təsis edilib və şirkətin 73,87 milyon manat nizamnamə kapitalı mövcuddur.

Punhan Narimanov appointed CEO of PashaPay
The management structure of PashaPay LLC, one of the largest electronic money organizations in Azerbaijan, the owner of the m10 and MilliÖn platforms, has been changed.
Thus, the electronic money organization has abandoned the collegial management form and switched to a sole management model. Until now, the chairman of the company's Board of Directors was Samir Sabir Mammadov, and its members were Ilya Losev and Pünhan Narimanov. According to the new decision, Pünhan Narimanov has been appointed executive director of PashaPay LLC.
It should be noted that Pünhan Narimanov is currently a member of the Board of Directors of the Turkic States Fintech Alliance, as well as the deputy CEO of PashaPay LLC and a member of the Board of Directors of the Azerbaijan Fintech Association (AzFina). He previously served as CEO of Komtec LTD, which represents the MilliÖN brand.
It should be noted that "PashaPay" LLC was founded in 2007 and the company has an authorized capital of 73.87 million manat.