Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Fərman imzalayıb.
Fərmana əsasən, "Invest in Azerbaijan" informasiya sistemi investorlar tərəfindən elektron qaydada müraciətlərin təqdim edilməsini, habelə Azərbaycanda investisiya fəaliyyətinin həyata keçirilməsi üçün zəruri olan bütün məlumatların, o cümlədən investisiya mühiti, investisiya layihələri, mövcud tələblər, imtiyaz və güzəştlər barədə məlumatların əldə olunmasını təmin edəcək.
Sistemin sahibi funksiyalarını İqtisadiyyat Nazirliyi, operatoru funksiyalarını isə nazirliyin tabeliyində olan AZPROMO həyata keçirəcək.
İqtisadiyyat Nazirliyinə sistemin formalaşdırılması, aparılması, fəaliyyətinin təşkili və inkişaf etdirilməsi üçün zəruri tədbirlər görmək tapşırılıb.

06 November 2025 17:40
According to the Decree, the "Invest in Azerbaijan" information system will ensure the submission of applications by investors electronically, as well as obtaining all information necessary for the implementation of investment activities in Azerbaijan, including information on the investment environment, investment projects, existing requirements, privileges and concessions.
The owner of the system will be the Ministry of Economy, and the operator will be AZPROMO, which is subordinate to the ministry.
The Ministry of Economy has been instructed to take necessary measures to form, implement, organize and develop the system.