Rəşad Həsənov rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini təyin edilib
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən, Rəşad Həsənov rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini təyin edilib. Rəşad Həsənov 1987-ci ildə Şəmkir rayonunda anadan olub.
2004–2008-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində beynəlxalq iqtisadi münasibətlər ixtisası üzrə bakalavr, 2009–2010-cu illərdə isə Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Qlazqo Universitetində iqtisadi və maliyyə sektorlarının idarə edilməsi ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.
2016-cı ildə Avstraliyanın Deakin Universitetində iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb.
Rəşad Həsənov Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında iqtisadçı, Avstraliyanın Maliyyə Nazirliyində iqtisadçı və baş iqtisadçı, ADA Universitetində baş müəllim, Dünya Bankının Avstraliyadakı ofisində məsləhətçi və makroiqtisadçı, BMT-nin Rezident Əlaqələndiricisinin Azərbaycan ofisində iqtisadçı vəzifələrində çalışıb.

According to the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Rashad Hasanov has been appointed Deputy Minister of Digital Development and Transport. Rashad Hasanov was born in 1987 in Shamkir district.
In 2004–2008, he received a bachelor's degree in international economic relations from the Azerbaijan State University of Economics, and in 2009–2010, he received a master's degree in economic and financial sector management from the University of Glasgow, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
In 2016, he was awarded the degree of Doctor of Philosophy in Economics from Deakin University, Australia.
Rashad Hasanov worked as an economist at the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, an economist and chief economist at the Australian Ministry of Finance, a senior lecturer at ADA University, a consultant and macroeconomist at the World Bank office in Australia, and an economist at the UN Resident Coordinator's office in Azerbaijan.