Rəşad Xalıqov yeni vəzifəyə təyin olunub
Rəşad Xalıqov rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin əmri ilə Nazirliyin Rəqəmsal İnkişaf və İnnovasiya şöbəsinin müdiri təyin edilib.
Bildirilib ki, sözügedən struktur bölmə nazirliyin daxilində və strukturuna daxil olmayan tabeli qurumlarda rəqəmsal inkişaf və innovasiyalar üzrə siyasətin hazırlanması, koordinasiyası və icrasına cavabdeh olan strateji mərkəz rolunu yerinə yetirir.
Rəşad Xalıqov 2022-ci ilin oktyabr ayından etibarən İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyində İdarə Heyətinin sədr müavini vəzifəsində çalışıb. O, rəqəmsallaşma sahəsində uzunmüddətli təcrübəyə malikdir.
Rəşad Xalıqov Fransanın Université Marie et Louis Pasteur universitetində informasiya texnologiyaları ixtisası üzrə bakalavr, kompüter mühəndisliyi istiqamətində isə magistr təhsili alıb.

Rashad Khaligov appointed to new position
Rashad Khaligov was appointed Head of the Digital Development and Innovation Department of the Ministry by order of the Minister of Digital Development and Transport.
It was noted that the structural unit in question plays the role of a strategic center responsible for the development, coordination and implementation of policies on digital development and innovation within the ministry and in subordinate organizations outside its structure.
Rashad Khaligov has served as Deputy Chairman of the Board of Directors of the Innovation and Digital Development Agency since October 2022. He has long-term experience in the field of digitalization.
Rashad Khaligov received a bachelor's degree in information technology and a master's degree in computer engineering from the Université Marie et Louis Pasteur in France.