Revolut BƏƏ-də fəaliyyət üçün lisenziya aldı
Fintex xidmətləri təqdim edən Revolut Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) Mərkəzi Bankından ölkədə fəaliyyət göstərməyə imkan verən lisenziyalar əldə edib.
Şirkətin açıqlamasına görə, verilən lisenziyalar Revolut-a pərakəndə ödəniş xidmətləri və elektron pulun saxlanılması xidmətlərini təqdim etməyə imkan yaradacaq. Bununla da şirkət BƏƏ bazarında yerli məhsulunun tammiqyaslı istifadəyə verilməsi üçün hazırlıq mərhələsinə başlayıb.
Yeni xidmət çərçivəsində BƏƏ-dəki müştərilər bir tətbiq vasitəsilə müxtəlif valyutaları idarə edə, fiziki və virtual kartlardan istifadə edə, həm ölkədaxili, həm də beynəlxalq pul köçürmələri həyata keçirə biləcəklər.
Revolut qeyd edib ki, 2025-ci ilin sentyabrında aldığı ilkin icazədən sonra şirkət yerli komandasını genişləndirməyə və texnoloji infrastrukturuna investisiyaları artırmağa davam edib.
2014-cü ildə Nikolay Storonski və Vlad Yatsenko tərəfindən təsis edilən Revolut hazırda dünyanın ən böyük fintex şirkətlərindən biri hesab olunur. Şirkətin məlumatına görə, platformanın dünya üzrə 75 milyondan çox istifadəçisi var.
Revolut son illərdə beynəlxalq genişlənmə strategiyasını sürətləndirib. Şirkət 2026-cı ilin mart ayında Böyük Britaniyada tam bank lisenziyası əldə edib, eyni zamanda ABŞ-da da bank lisenziyası almaq üçün müraciət edib.
Bloomberg-in iyun ayında yaydığı məlumata görə, Revolut şirkəti səhmlərinin ikinci dərəcəli satışını nəzərdən keçirir. Bu sövdələşmə baş tutacağı təqdirdə şirkətin bazar dəyərinin 115 milyard dollara çatacağı ehtimal edilir.

Revolut receives license to operate in the UAE
Fintech services provider Revolut has obtained licenses from the Central Bank of the United Arab Emirates (UAE) to operate in the country.
According to the company, the licenses will allow Revolut to provide retail payment services and electronic money custody services. Thus, the company has begun the preparation phase for the full-scale launch of its local product in the UAE market.
As part of the new service, customers in the UAE will be able to manage different currencies, use physical and virtual cards, and make both domestic and international money transfers through a single application.
Revolut noted that since the initial permit it received in September 2025, the company has continued to expand its local team and increase investments in its technological infrastructure.
Founded in 2014 by Nikolay Storonsky and Vlad Yatsenko, Revolut is currently considered one of the largest fintech companies in the world. According to the company, the platform has more than 75 million users worldwide.
Revolut has accelerated its international expansion strategy in recent years. The company obtained a full banking license in the UK in March 2026 and is also applying for a banking license in the US.
Bloomberg reported in June that Revolut is considering a secondary share sale. If the deal goes through, it is expected to value the company at $115 billion.