Saməddin Əsədov Nazir müavini təyin edildi - SƏRƏNCAM
Saməddin Əsədov Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirinin müavini təyin edilib. Bununla bağlı Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyev Sərəncam imzalayıb. O, bu vaxta qədər Azərkosmosun İdarə Heyətinin sədri vəzifəsini icra edirdi.
Saməddi Əəsov 2007-2011-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin maliyyə, uçot və iqtisadi təhlil şöbəsində çalışmışdır. 2011-2014-cü illərdə "Azərkosmos"da müxtəlif vəzifələri icra etmişdir. 2014-2021-ci illərdə "Azərkosmos"da Maliyyə departamentinin direktoru kimi fəaliyyət göstərmiş.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən 2021-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Kosmik Agentliyi – Azərkosmosun İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyin olunmuşdur.

Sameddin Asadov has been appointed Deputy Minister of Digital Development and Transport. In this regard, the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev signed an Order. Until now, he served as the Chairman of the Board of Directors of Azercosmos.
Sameddi Asadov worked in the Department of Finance, Accounting and Economic Analysis of the Ministry of Communications and Information Technologies of the Republic of Azerbaijan in 2007-2011. In 2011-2014, he held various positions at "Azercosmos". In 2014-2021, he worked as the Director of the Finance Department at "Azercosmos".
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, in 2021 he was appointed Chairman of the Board of Directors of the Space Agency of the Republic of Azerbaijan - Azercosmos.