18 Oktyabr 2024 14:10
Stripe sabitcoin platforması olan Bridge-ni 1 milyard dollar məbləğində satın almaq üçün danışıqlar aparır. Forbes-in məlumatına görə, bu danışıqlar artıq inkişaf etmiş mərhələdədir, lakin hələlik yekun nəticəyə gəlinməyib.
Bridge platforması Coinbase-dən ayrılmış Zach Abrams və Sean Yu tərəfindən təsis edilib. Şirkət, müəssisələrin sabitcoinləri qəbul etməsinə kömək edən bir API yaratmışdır. PitchBook-un məlumatına əsasən, cütlük Sequoia Capital və Index Ventures kimi investorlar tərəfindən 58 milyon dollar yatırım toplayıb. Əgər Stripe ilə bu anlaşma baş tutarsa, bu, Bridge-nin 200 milyon dollarlıq qiymətləndirməsindən böyük bir sıçrayış olacaq və Stripe-nin bu günə qədərki ən böyük satınalması sayılacaq.
Stripe, kriptovalyuta sahəsinə böyük önəm verdiyini açıq şəkildə bildirib. İyul ayında şirkət Avropa İttifaqında kriptovalyuta ilə ödənişləri mümkün etdi və bu ayın əvvəlində Stripe "Pay with Crypto" funksiyasını elan etdi ki, bu da tacirlərə sabitcoin qəbul etməyə imkan verir.

Stripe in talks to acquire Bridge for $1 billion
Stripe is in talks to acquire the stablecoin platform Bridge for $1 billion. According to Forbes, the discussions are at an advanced stage, though nothing has been finalized yet.
Bridge, co-founded by Coinbase alumni Zach Abrams and Sean Yu, has developed an API that helps businesses accept stablecoins. According to PitchBook, the duo has raised $58 million from investors like Sequoia Capital and Index Ventures. If the deal with Stripe goes through, it will represent a significant jump from Bridge's $200 million valuation and mark Stripe's largest acquisition to date.
Stripe has clearly prioritized the crypto space. In July, the company enabled crypto payments in the European Union, and earlier this month, Stripe announced a "Pay with Crypto" feature, allowing merchants to accept stablecoins.