Uber mühəndisləri CEO-nun süni intellekt versiyasını hazırlayıblar
Uber şirkətinin mühəndisləri CEO Dara Xosrovşahinin süni intellekt (Sİ) versiyasını hazırlayıblar. Bu barədə Xosrovşahi Steven Bartlett-in apardığı The Diary of a CEO podkastında danışıb.
Onun sözlərinə görə, bəzi komandalar “Dara AI” adlı chatbot yaradaraq təqdimatlardan əvvəl bu sistemə müraciət edirlər. Komandalar rəhbərliyə çıxmazdan əvvəl slaydlarını və təkliflərini əvvəlcə süni intellekt versiyasına təqdim edir, mümkün sualları və iradları əvvəlcədən test edirlər.
“Bir layihə mənə çatana qədər artıq bir neçə dəfə müzakirə olunmuş və təkmilləşdirilmiş olur. Buna görə də bəzi komandalar hazırlıqlarını cilalamaq üçün Dara AI-dan istifadə edir”, – deyə Xosrovşahi bildirib.
CEO əlavə edib ki, şirkətdə proqram mühəndislərinin təxminən 90 faizi artıq süni intellekt alətlərindən istifadə edir. Onların təxminən 30 faizi isə bu texnologiyalardan geniş şəkildə yararlanaraq şirkətin texnoloji arxitekturasını yenidən düşünür.
Xosrovşahinin sözlərinə görə, süni intellekt mühəndislərin məhsuldarlığını indiyədək görünməmiş səviyyədə artırıb. Daha əvvəl bu detalı Business Insider nəşri də yayımlamışdı.

Uber engineers have created an artificial intelligence version of the CEO
Uber engineers have developed an artificial intelligence (AI) version of CEO Dara Khosrowshahi, Khosrowshahi said on Steven Bartlett’s The Diary of a CEO podcast.
According to him, some teams have created a chatbot called “Dara AI” and use it before presentations. Before the teams go to the management, they first present their slides and proposals to the AI ​​version, testing possible questions and comments in advance.
“By the time a project reaches me, it has already been discussed and improved several times. So some teams use Dara AI to polish their preparation,” Khosrowshahi said.
The CEO added that about 90 percent of software engineers at the company already use AI tools. And about 30 percent of them are rethinking the company’s technological architecture by taking advantage of these technologies extensively.
According to Khosrowshahi, AI has increased the productivity of engineers to an unprecedented level. This detail was previously published by Business Insider.