19 Dekabr 2023 10:44
ABŞ Beynəlxalq Ticarət Komissiyasının (ITC) qərarına əsasən ABŞ-da Apple Watch Series 9 və Ultra 2-nin satışı dayandırılacaq. Patent pozuntusu iddiaları ilə gündəmə gələn vəziyyət Apple-ın Tibbi texnologiya şirkəti Masimonun qan oksigen sensoru texnologiyası patentlərini pozduğuna dair iddialarına əsaslanır.
ITC-nin qərarı ABŞ-dakı Apple Store mağazalarında Watch Series 9 və Ultra 2-nin satışının dayandırılmasını nəzərdə tutur. Bununla belə, daha əvvəl satılan cihazların normal işləməyə davam edəcəyi və Watch SE kimi sensoru olmayan modellərin buraya aid olmadığı bildirilir. Apple ITC-nin qərarından apellyasiya şikayəti verdiyini və ABŞ-da satışları yenidən başlamaq üçün qanuni vasitələrdən istifadə edəcəyini bildirib.

The sale of Apple Watch Series 9 and Ultra 2 has been banned in the United States
According to the decision of the US International Trade Commission (ITC), the sale of Apple Watch Series 9 and Ultra 2 in the US will be suspended. The patent infringement case is based on Apple's allegations that medical technology company Masimo infringed on patents for its blood oxygen sensor technology.
The ITC's decision means that Apple Stores in the US will stop selling the Watch Series 9 and Ultra 2. However, it is reported that previously sold devices will continue to function normally, and models without a sensor, such as the Watch SE, are not covered. Apple said it is appealing the ITC's decision and will use legal means to resume sales in the United States.