Apple Watch satışı qadağan edildi
Apple Watch Series 9 və Watch Ultra 2-nin tibbi cihaz şirkəti Masimo ilə davam edən patent mübahisəsinə görə ABŞ-da satışının qadağan edildiyi bildirilir.
Apple bu qadağa qərarına etiraz edib və Beynəlxalq Ticarət Komissiyasına müraciət edərək qadağanın aradan qaldırılmasını istəyib. Şirkət öz ağıllı saatlarını ABŞ mağaza rəflərinə qaytarmaq üçün hər cür tədbir gördüyünü, lakin qadağa davam edərsə, onların düzəlməz zərər görəcəyini iddia edib. Qadağa Apple-ın Masimonun patentini pozması ilə bağlı aparılan araşdırmanın nəticəsi idi.

The sale of Apple Watch was banned
The Apple Watch Series 9 and Watch Ultra 2 have reportedly been banned from sale in the US due to an ongoing patent dispute with medical device company Masimo.
Apple protested this ban and appealed to the International Trade Commission to remove the ban. The company said it was taking every step to get its smartwatches back on US store shelves, but claimed they would be irreparably harmed if the ban continued. The ban was the result of an investigation into Apple's alleged infringement of Masimo's patent.