iPhone-ların batareya ömrü uzadılacaq
Apple batareyanın ömrünü artırmaq məqsədi ilə xüsusi batareya dizaynı hazırlayır. Bu yeni dizayn alternativ katod materiallarından istifadə etməklə batareya modulunun işini yaxşılaşdırmaq məqsədi daşıyır.
Apple-ın bu yeni batareya təşəbbüsü daha çox silikon tərkibdən istifadə edərək batareya tutumunu artıraraq şarj müddətlərini qısaltmağı hədəfləyir. Lakin silikon materialın genişlənmə problemi yarada biləcəyi nəzərə alınaraq, Apple-ın bu problemi həll etmək üçün çalışdığı bildirilir.
Bu batareya dizaynının real məhsullara inteqrasiyası uzun müddət çəkə bilər. Məlumata görə yeni Apple batareyalarının 2025-ci ilə qədər və ya daha sonra istehlak məhsullarında istifadə ediləcəyi gözlənilir. Həmçinin Apple ətraf mühitlə bağlı öhdəliklərinin bir hissəsi olaraq 2025-ci ilə qədər təkrar emal edilmiş materiallardan istifadə etməyi də öhdəsinə götürüb.

The battery life of iPhones will be extended
Apple is developing a special battery design to increase battery life. This new design aims to improve battery module performance by using alternative cathode materials.
This new battery initiative from Apple aims to shorten charging times by increasing battery capacity by using more silicon content. But given that the silicon material can cause expansion problems, Apple is said to be working to solve this problem.
It may take a long time to integrate this battery design into real products. According to the report, the new Apple batteries are expected to be used in consumer products by 2025 or later. It is also recalled that Apple has committed to using recycled materials by 2025 as part of its environmental commitment.